Turun ammattikorkeakoulu
Timetables12.4.2018
lem_2017 (31).mfw  

18: 30.4.2018...6.5.2018

Luokat
MLIITS15 MLIITS16 MLIITS17
PINBOs15 PINBOs16 IB Online (PINBOs17)
Module 1 Module 2 Module 3
Module 3 IB/BA-team MINBOs15 YBINBS15
YBINBS16 YLIKEs17 YYRITS15
YLIKEs16 NLIIBS13 juridiikka NLIIBS13 markkinointi
NLIIBs13 taloushallinto NLIIBS13 yrittäjyys PLIITS14 juridiikka
NLIITS14 markkinointi NLIITS14 taloushallinto PLIITS15 juridiikka
PLIITS15 markkinointi PLIITs15 taloushallinto ryhmä 1 PLIITs15 taloushallinto ryhmä 2
PLIITS16 taloushallinto ryhmä 1 PLIITS16 taloushallinto ryhmä 2 PLIITS16 markkinointi
PLIITS17A PLIITS17B PLIITS17C
PLIITS17D PLIITS17E PLIITS17F
HAMK Haaga-Helia KV-viikko
KVTES17 Chemical Engineering PPROMS15 Ympäristötekniikka NPROMS14 Biomateriaalit ja -prosessit
NPROMS14 elintarviketekniikka NPROMS14 Materiaalit PPROMS15 Biomateriaalit ja prosessit 1
PPROMS15 Elintarviketekniikka PPROMS15 Materiaalitekniikka 1 PPROMs16
PPROMs17A PPROMs17B NKAHOs12
NPATUS12 Orientoivat LITA Orientoivat IB
AKITIs14 NKITIS12 NKITIS13
NKITIs14 PKITIs15 PKITIs16
PKITIs17 MKITIS16 PRO Huippuvalmennus Oy
YKITIs15 YBINBK18 YHYINS16
YKEBIS16 YPROTK18 YPROIS16
YPROIK18 YPROTs15 YPROTS16
YTEJOS16 YTEJOS17 YHYSTS16
Profea Oy SSKKY Sisustusakatemia
TOP-Resurssi Oy VAVA-opintoja: Nanotechnology VAVA-opintoja: Sustainable Packaging
VAVA-opintoja: Yrittäjyyden kipinä VAVA-opintoja: Informaationmuotoilu ja data-analyysin perusteet VAVA-opintoja: Julkaisun suunnittelu, tekeminen ja kuvankäsittely
VAVA-opintoja: Markkinointioikeus Työelämän ohjaustaidot VAVA-opintoja: Wellness IT Tourism Marketing
VAVA-opintoja: Yritysrahoitus VAVA-opintoja: Vero-oikeus VAVA-opintoja: Tietosuoja ja yksityisyys
VAVA-opintoja: Web-sivuston tekeminen ja kuvankäsittely VAVA-opintoja: Experience Management Vava-opintoja: Event Production
VAVA-opintoja: Basics of Big Data Analysis Methods VAVA-opintoja: Basics of Big Data in Business YAMK aloituspäivä
Aasia-opinnot 2017 - 2018 Bioalojen kokouksia Turku-DI
Turku-DI Turku-DI Eximia
Eximia Eximia Eximia
Eximia Eximia Eximia
KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy
KK Valmennuskeskus Oy KK-valmennuskeskus Oy KY-Dealing Oy
LTOP LexKurssit LexKurssit
Liiketalouden korkeakouluopintoihin valmentava koulutus maahanmuuttajille Media-alan ATK Photoshop
Media Primetieto Pääsykokeet
Pääsykokeet Rastor SPL
Vesimoduuli Yliopistovalmennus Oy Osaamistehdas Oy
SSKKY BMABAK18 AMOD Elektroniikka
AMOD ICT Services and Projects AMOD IP Networking AMOD Ohjelmistotekniikka
AMOD Tietokonetekniikka AMOD Tietoliikennetekniikka International Semester, Embedded Systems
International Semester, ICT Projects and Cybersecurity MICTIS15 MICTTS15
NINFOS14 NSOSTK14 NSOSTS14
NTIVIS14E NTIVIS14H NTIVIS14P
NTIVIS14S NTIVIS14T PHAMMS15
PHAMMS16 PINFOS16 PINFOS17
PSOSTK17 PSOSTK18 PSOSTS15
PSOSTS16 PSOSTS17 PTIETS15, TJ
PTIETS15, TL PTIETS16, TJ PTIETS16, TL
PTIETS17, R1 PTIETS17, R2 PTIVIS15E
PTIVIS15H PTIVIS15P PTIVIS15S
PTIVIS15T PTIVIS16A PTIVIS16B
PTIVIS16C PTIVIS16D PTIVIS16E
PTIVIS17A PTIVIS17B PTIVIS17C
PTIVIS17D PTIVIS17E TK Kyberturvallisuuden erikoistumiskoulutus
VAIHTO/VAVA Digitalisaatiokurssi (Introduction) VAVA Elektroniikan työpaja/ Electronics workshop VAVA Environmental Sensors
VAVA ICT Services and Projects VAVA Linux ja virtualisointi / Linux and virtualization VAVA Project Management
VAVA Sähköasennukset Moduuli - Fysiikka  
Opettajat
Taneli Ahtiainen Minna Björkberg-Suominen Granholm Patric
Haarto Antti Hanna Hänninen Maria Havia
Markku Heikkilä Helenius Juha Taina Hovinen
Tapio Jaakkola Ari Jolkkonen Ajaya Joshi
Anne-Marie Junger Annika Karppelin Arja Keltaniemi
Mari Ketola Kivivuori Jaana Kontio Elina
Kuikka Matti Kulmala Riikka Liisa Lehtinen
Olli-Pekka Lehtisalo Jari Leppihalme Pia Lindman
Loppela-Rauha Sari Ian MacDonald Eveliina Munukka
Juha Nurmio Paavola Jarkko Jani Pelkonen
Lauri Pietikäinen Raimo Pärssinen Querrec Emmanuel
Raivonen Virpi Katja Repo Mikko Siitonen
Skarli Poppy Heli Söderlund Monica Tamminen
Tolmunen Timo Telle Tuominen Pirjo Varanka
Jaana Vaskikari Ahtinen Janne Al-Bermanei Hazem
Arvola Outi Arvela Harri Ekman Reijo
Ekqvist Jani Ferm Tiina Gylén Henry
Helo Tuomo Immonen Jumppanen Anne
Karhunen Markku Kivinen Outi Kouki Marika
Laakso Tiina Luimula Mika Luoto Janina
Mattila Leena Närvi Laura Nikkanen Juha
Ojanperä Tapani Paalassalo Jari-Pekka Pirinen Liisa
Raitoharju Reetta Ravyse Werner Rikkonen Marko
Ristseppä Heidi Saarenpää Teppo Steinby Paula
Suominen Taisto Syvälahti Anne Tarkkanen Kimmo
Timonen-Kallio Eeva Väänänen Ossi Virjonen Heli
Tilat
A104 Lemminkäisen aula Lemppari Stage A109e Prosessihalli
A109p Prosessihalli A122 Fermentointi A123 Jälkikäsittelytila
A125 Biotekniikan laboratorio A135 Puhdastila A136 Mikrobiologian laboratorio
A140 Tuotekehityskeittiö (biokeittiö) A173 Lemminkäinen (254, tk+2x v.tykki, Blu-ray, äänentoisto, dokumenttikamera) A176 IT Micrococcus (40, v.tykki, tehokoneet)
A177 IT Saccharomycces (50, v.tykki) A206 Laitelabra (ent. Analytiikan laboratorio 1) A211 Analytiikan laboratorio 2
A215 Kemian laboratorio 1 A216 Kemian laboratorio 2 A306 (55, v.tykki, äänentoisto)
A308 (36, tk+v.tykki) A309 (36, v.tykki,äänentoisto) A310 (30, v.tykki, äänentoisto)
A311 (60, v.tykki, äänentoisto) A312 (40, v.tykki, äänentoisto) A313 (40, tk+v.tykki, äänentoisto)
A314 (40, v.tykki, äänentoisto) A317 (40, v.tykki, äänentoisto, dokumenttikamera) Aistinvaraisen arvioinnin tila
B105 Joukahaisen edusta+käytävä B106 Joukahainen (147, tk+v.tykki, VHS, äänentoisto) B109 (38, VHS, v.tykki+tk)
B155 Karuselli (25, 75"-TV, äänentoisto) B158 KITI (Kirjamo) B159 BYOD (35, v.tykki, äänentoisto)
B161 Ahti (44, tk+v.tykki, äänentoisto) B163 Vellamo (32, v.tykki, äänentoisto) B164 Tapio (72+18+10, muuntojoustavatila)
B166 (37, tk+v.tykki, VHS, induktiokenttä) B167 (32, v.tykki, äänentoisto) B168 BYOD (60, 2x v.tykki)
B169 IT Vipunen (25, v.tykki, tehokoneet) B170 Sampo (60, tk+v.tykki, vesipiste, äänentoisto) B171 Aino BYOD (50, muuntojoustavatila)
B311 (30, tk+v.tykki, äänentoisto) B313 BYOD (27, v.tykki) B314 BYOD (27, v.tykki)
ICT C3039 cisco ICT C3041 cisco/IT (25) ICT B1035 TIKO
ICT B1038 IT (36) ICT B1039 IT (36) ICT B2026 (49)
ICT B2043 PBL ICT B2044 elektr. suunn. ICT B3025 (56)
ICT B3043 (48) ICT B3048 trt teoria ICT B3049 trt lab.
ICT C0012 HT ICT C0014 HT ICT C0026 fys. lab.
ICT C1031 fys. demo ICT C1032 fys. demo ICT C2025 kielet
ICT C2027 BYOD (36) ICT C2032 PBL/MJ (30) ICT C2033 PBL/MJ (30)
ICT C2034 PBL/MJ (30) ICT C2036 elektr. lab. ICT C2046 (40)
ICT C2051 tietoliik.lab. ICT C3024 sul. lab. ICT C3027 sul. atk
ICT C3031 pelilab. ICT C3033 cisco ICT C3036 cisco
ICT C3043a sos ICT C3043b sos ICT C3044 MJ (40)
ICT DELTA, auditorio C1035 (100) ICT MYY, auditorio C1042 (100) ICT OMEGA, auditorio B1041 (78)
ICT SIGMA, auditorio C1039 (78)  



Mimosa Scheduling SoftwareMimosa Scheduling Software Version 6.5.10 (12.4.2018 11:47)