Turun ammattikorkeakoulu
Timetables18.1.2018
lem_2017 (21).mfw  

18: 30.4.2018...6.5.2018

Luokat
MLIITS15 MLIITS16 MLIITS17
PINBOs15 PINBOs16 IB Online (PINBOs17)
Module 1 Module 2 Module 3
Module 3 IB/BA-team MINBOs15 YBINBS15
YBINBS16 YLIKEs17 YYRITS15
YLIKEs16 NLIIBS13 juridiikka NLIIBS13 markkinointi
NLIIBs13 taloushallinto NLIIBS13 yrittäjyys PLIITS14 juridiikka
NLIITS14 markkinointi NLIITS14 taloushallinto PLIITS15 juridiikka
PLIITS15 markkinointi PLIITs15 taloushallinto ryhmä 1 PLIITs15 taloushallinto ryhmä 2
PLIITS16 taloushallinto ryhmä 1 PLIITS16 taloushallinto ryhmä 2 PLIITS16 markkinointi
PLIITS17A PLIITS17B PLIITS17C
PLIITS17D PLIITS17E PLIITS17F
HAMK Haaga-Helia Innovation Project - CapStone Premises / tilat
KV-viikko KVTES17 Chemical Engineering PPROMS15 Ympäristötekniikka
NPROMS14 Biomateriaalit ja -prosessit NPROMS14 elintarviketekniikka NPROMS14 Materiaalit
PPROMS15 Biomateriaalit ja prosessit 1 PPROMS15 Elintarviketekniikka PPROMS15 Materiaalitekniikka 1
PPROMs16 PPROMs17A PPROMs17B
NKAHOs12 NPATUS12 Orientoivat LITA
Orientoivat IB AKITIs14 NKITIS12
NKITIS13 NKITIs14 PKITIs15
PKITIs16 PKITIs17 MKITIS16
PRO Huippuvalmennus Oy YKITIs15 YBINBK18
YHYINS16 YKEBIS16 YPROTK18
YPROIS16 YPROIK18 YPROTs15
YPROTS16 YTEJOS16 YTEJOS17
YHYSTS16 SSKKY Sisustusakatemia
TOP-Resurssi Oy VAVA-opintoja: Nanotechnology VAVA-opintoja: Sustainable Packaging
VAVA-opintoja: Yrittäjyyden kipinä VAVA-opintoja: Informaationmuotoilu ja data-analyysin perusteet VAVA-opintoja: Julkaisun suunnittelu, tekeminen ja kuvankäsittely
VAVA-opintoja: Cross Cultural Management Työelämän ohjaustaidot VAVA-opintoja: Wellness IT Tourism Marketing
VAVA-opintoja: Yritysrahoitus VAVA-opintoja: Vero-oikeus VAVA-opintoja: Tietosuoja ja yksityisyys
VAVA-opintoja: Web-sivuston tekeminen ja kuvankäsittely VAVA-opintoja: Experience Management VAVA-opintoja: Basics of Big Data Analysis Methods
VAVA-opintoja: Basics of Big Data in Business YAMK aloituspäivä Aasia-opinnot 2017 - 2018
Bioalojen kokouksia Turku-DI Turku-DI
Turku-DI Eximia Eximia
Eximia Eximia Eximia
Eximia Eximia KK Valmennuskeskus Oy
KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy
KY-Dealing Oy LTOP LexKurssit
LexKurssit Liiketalouden korkeakouluopintoihin valmentava koulutus maahanmuuttajille Media-alan ATK
Photoshop Media Primetieto
Pääsykokeet Pääsykokeet Rastor
SPL Vesimoduuli Yliopistovalmennus Oy
Osaamistehdas Oy SSKKY AMOD Elektroniikka
AMOD ICT Services and Projects AMOD IP Networking AMOD Ohjelmistotekniikka
AMOD Tietokonetekniikka AMOD Tietoliikennetekniikka International Semester, Embedded Systems
International Semester, ICT Projects and Cybersecurity MICTIS15 MICTTS15
NINFOS14 NSOSTK14 NSOSTS14
NTIVIS14E NTIVIS14H NTIVIS14P
NTIVIS14S NTIVIS14T PHAMMS15
PHAMMS16 PINFOS16 PINFOS17
PSOSTK17 PSOSTK18 PSOSTS15
PSOSTS16 PSOSTS17 PTIETS15, TJ
PTIETS15, TL PTIETS16, TJ PTIETS16, TL
PTIETS17, R1 PTIETS17, R2 PTIVIS15E
PTIVIS15H PTIVIS15P PTIVIS15S
PTIVIS15T PTIVIS16A PTIVIS16B
PTIVIS16C PTIVIS16D PTIVIS16E
PTIVIS17A PTIVIS17B PTIVIS17C
PTIVIS17D PTIVIS17E TK Kyberturvallisuuden erikoistumiskoulutus
VAIHTO/VAVA Digitalisaatiokurssi (Introduction) VAVA Elektroniikan työpaja/ Electronics workshop VAVA Environmental Sensors
VAVA ICT Services and Projects VAVA Linux ja virtualisointi / Linux and virtualization VAVA Project Management
VAVA Sähköasennukset Moduuli - Fysiikka  
Opettajat
Taneli Ahtiainen Minna Björkberg-Suominen Granholm Patric
Haarto Antti Markku Heikkilä Helenius Juha
Taina Hovinen Hanna Hänninen Ari Jolkkonen
Ajaya Joshi Arja Keltaniemi Mari Ketola
Kontio Elina Kuikka Matti Kulmala Riikka
Liisa Lehtinen Olli-Pekka Lehtisalo Jari Leppihalme
Pia Lindman Loppela-Rauha Sari Ian MacDonald
Eveliina Munukka Juha Nurmio Paavola Jarkko
Jani Pelkonen Lauri Pietikäinen Raimo Pärssinen
Querrec Emmanuel Raivonen Virpi Katja Repo
Mikko Siitonen Skarli Poppy Heli Söderlund
Monica Tamminen Tolmunen Timo Telle Tuominen
Pirjo Varanka Ahtinen Janne Al-Bermanei Hazem
Arvola Arvela Harri Ekman Reijo
Ekqvist Jani Ferm Tiina Gylén Henry
Helo Tuomo Immonen Jumppanen Anne
Karhunen Markku Kivinen Outi Kouki Marika
Laakso Tiina Luimula Mika Luoto Janina
Mattila Leena Närvi Laura Nikkanen Juha
Ojanperä Tapani Paalassalo Jari-Pekka Raitoharju Reetta
Ravyse Werner Rikkonen Marko Ristseppä Heidi
Saarenpää Teppo Steinby Paula Suominen Taisto
Tarkkanen Kimmo Timonen-Kallio Eeva Väänänen Ossi
Virjonen Heli  
Tilat
A104 Lemminkäisen aula Lemppari Stage A109e Prosessihalli
A109p Prosessihalli A122 Fermentointi A123 Jälkikäsittelytila
A125 Biotekniikan laboratorio A135 Puhdastila A136 Mikrobiologian laboratorio
A140 Tuotekehityskeittiö (biokeittiö) A173 Lemminkäinen (254, tk+2x v.tykki, Blu-ray, äänentoisto, dokumenttikamera) A176 IT Micrococcus (40, v.tykki, tehokoneet)
A177 IT Saccharomycces (50, v.tykki) A206 Laitelabra (ent. Analytiikan laboratorio 1) A211 Analytiikan laboratorio 2
A215 Kemian laboratorio 1 A216 Kemian laboratorio 2 A306 (55, tk+v.tykki, dokumenttikamera)
A308 (36, tk+v.tykki) A309 (36, v.tykki) A310 (30, v.tykki, äänentoisto)
A311 (60, v.tykki, äänentoisto, dokumenttikamera) A312 (40, v.tykki, äänentoisto) A313 (40, tk+v.tykki, äänentoisto)
A314 (40, v.tykki, äänentoisto) A317 (40, v.tykki, äänentoisto) Aistinvaraisen arvioinnin tila
B105 Joukahaisen edusta+käytävä B106 Joukahainen (147, tk+v.tykki, VHS, äänentoisto) B109 (38, VHS, v.tykki+tk)
B155 Karuselli (25, 75"-TV, äänentoisto) B158 KITI (Kirjamo) B159 BYOD (35, v.tykki, äänentoisto)
B161 Ahti (44, tk+v.tykki, äänentoisto) B163 Vellamo (32, v.tykki, äänentoisto) B164 Tapio (72+18+10, muuntojoustavatila)
B166 (37, tk+v.tykki, VHS, induktiokenttä) B167 (32, v.tykki, äänentoisto) B168 BYOD (60, 2x v.tykki)
B169 IT Vipunen (25, v.tykki, tehokoneet) B170 Sampo (60, tk+v.tykki, vesipiste, äänentoisto) B171 Aino BYOD (50, muuntojoustavatila)
B311 (30, tk+v.tykki, äänentoisto) B313 BYOD (27, v.tykki) B314 BYOD (27, v.tykki)
ICT C3039 cisco ICT C3041 cisco/IT (25) ICT B1035 TIKO
ICT B1038 IT (36) ICT B1039 IT (36) ICT B2026 (49)
ICT B2043 PBL ICT B2044 elektr. suunn. ICT B3025 (56)
ICT B3043 (48) ICT B3048 trt teoria ICT B3049 trt lab.
ICT C0012 HT ICT C0014 HT ICT C0025 ry
ICT C0026 fys. lab. ICT C1031 fys. demo ICT C1032 fys. demo
ICT C2025 kielet ICT C2027 BYOD (36) ICT C2032 PBL/MJ (30)
ICT C2033 PBL/MJ (30) ICT C2034 PBL/MJ (30) ICT C2036 elektr. lab.
ICT C2046 (40) ICT C2051 tietoliik.lab. ICT C3024 sul. lab.
ICT C3027 sul. atk ICT C3031 pelilab. ICT C3033 cisco
ICT C3036 cisco ICT C3043a sos ICT C3043b sos
ICT C3044 MJ (40) ICT DELTA, auditorio C1035 (100) ICT MYY, auditorio C1042 (100)
ICT OMEGA, auditorio B1041 (78) ICT SIGMA, auditorio C1039 (78)  



Mimosa Scheduling SoftwareMimosa Scheduling Software Version 6.5.10 (18.1.2018 12:28)