Turun ammattikorkeakoulu
Timetables18.1.2018
lem_2017 (21).mfw  

15: 9.4.2018...15.4.2018

Luokat
MLIITS16 PINBOs15 Module 1
Module 2 YLIKEs17 PLIITS15 juridiikka
PLIITS15 markkinointi PLIITs15 taloushallinto ryhmä 1 PLIITs15 taloushallinto ryhmä 2
PLIITS16 taloushallinto ryhmä 1 PLIITS16 taloushallinto ryhmä 2 PLIITS16 markkinointi
PLIITS17A PLIITS17B PLIITS17C
PLIITS17D PLIITS17E PLIITS17F
Innovation Project - CapStone Premises / tilat KVTEK18 Chemical Engineering PPROMS15 Ympäristötekniikka
NPROMS14 Biomateriaalit ja -prosessit NPROMS14 elintarviketekniikka NPROMS14 Materiaalit
PPROMS15 Biomateriaalit ja prosessit 1 PPROMS15 Elintarviketekniikka PPROMS15 Materiaalitekniikka 1
PPROMs16 PPROMs17A PPROMs17B
PKITIs15 PKITIs16 PKITIs17
MKITIS16 YBINBK18 Sisustusakatemia
VAVA-opintoja: Informaationmuotoilu ja data-analyysin perusteet VAVA-opintoja: Yritysrahoitus VAVA-opintoja: Web-sivuston tekeminen ja kuvankäsittely
VAVA-opintoja: Internordisk handel och kommunikation VAVA-opintoja: International Monetary Markets Turku-DI
Eximia Eximia Eximia
Eximia Eximia Eximia
Eximia KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy
LexKurssit Pääsykokeet Rastor
Vesimoduuli Osaamistehdas Oy AMOD Elektroniikka
AMOD ICT Services and Projects AMOD IP Networking AMOD Ohjelmistotekniikka
AMOD Tietokonetekniikka AMOD Tietoliikennetekniikka International Semester, Embedded Systems
International Semester, Game Development International Semester, ICT Projects and Cybersecurity NTIVIS14E
NTIVIS14F NTIVIS14H NTIVIS14P
NTIVIS14S NTIVIS14T PINFOS15
PINFOS16 PINFOS17 PSOSTK17
PSOSTK18 PSOSTS15 PSOSTS16
PSOSTS17 PTIETS15, TJ PTIETS15, TL
PTIETS16, TJ PTIETS16, TL PTIETS17, R1
PTIETS17, R2 PTIVIS15E PTIVIS15F
PTIVIS15H PTIVIS15P PTIVIS15S
PTIVIS15T PTIVIS16A PTIVIS16B
PTIVIS16C PTIVIS16D PTIVIS16E
PTIVIS17A PTIVIS17B PTIVIS17C
PTIVIS17D PTIVIS17E TK Kyberturvallisuuden erikoistumiskoulutus
VAVA Linux ja virtualisointi / Linux and virtualization VAVA Logic Design and Automation Moduuli - Fysiikka
Moduuli - Capstone Moduuli - Tuotekehitys  
Opettajat
Ahonen Jarmo Taneli Ahtiainen Heikki Aro
Bergman Hilkka Minna Björkberg-Suominen Granholm Patric
Haarto Antti Markku Heikkilä Helenius Juha
Taina Hovinen Hurri Jussi Hanna Hänninen
Tapio Jaakkola Mika Jokinen Ari Jolkkonen
Ajaya Joshi Maarit Järvinen Mari Ketola
Kivivuori Jaana Kontio Elina Kuikka Matti
Kulmala Riikka Kuusisto Hannele Liisa Lehtinen
Raimo Lehto Jari Leppihalme Pia Lindman
Loppela-Rauha Sari Juhana Lounela Arto Manninen
Teppo Mattsson Eveliina Munukka Olli Mäkinen
Niskanen Mikko Maija Nolvi Anne Norström
Juha Nurmio Paavola Jarkko Jani Pelkonen
Lauri Pietikäinen Raimo Pärssinen Querrec Emmanuel
Raivonen Virpi Katja Repo Skarli Poppy
Kaisa Sorsa Suhonen Mauri Ilari Suominen
Heli Söderlund Tolmunen Timo Nina Vainio
Pirjo Varanka Virtanen Tero Ahtinen Janne
Al-Bermanei Hazem Aronpää Maija-Liisa Arvola
Arvela Harri Ekman Reijo Ekqvist Jani
Ferm Tiina Gylén Henry Hämölä-Glorioso Leena
Helo Tuomo Huhtinen Ville Immonen
Jumppanen Anne Karhunen Markku Kinos Sirppa
Kivinen Outi Kouki Marika Laakso Tiina
Linnossuo Outi Luimula Mika Luoto Janina
Määttä Sanna Mattila Leena Närvi Laura
Nikkanen Juha Ojanperä Tapani Paalassalo Jari-Pekka
Pirinen Liisa Raitoharju Reetta Rajala Kaarina
Ravyse Werner Rikkonen Marko Saarenpää Teppo
Slotte Vesa Steinby Paula Suominen Taisto
Syvälahti Anne Tarkkanen Kimmo Timonen-Kallio Eeva
Väänänen Ossi Virjonen Heli  
Tilat
A104 Lemminkäisen aula A109p Prosessihalli A125 Biotekniikan laboratorio
A136 Mikrobiologian laboratorio A173 Lemminkäinen (254, tk+2x v.tykki, Blu-ray, äänentoisto, dokumenttikamera) A176 IT Micrococcus (40, v.tykki, tehokoneet)
A177 IT Saccharomycces (50, v.tykki) A211 Analytiikan laboratorio 2 A215 Kemian laboratorio 1
A306 (55, tk+v.tykki, dokumenttikamera) A308 (36, tk+v.tykki) A309 (36, v.tykki)
A310 (30, v.tykki, äänentoisto) A311 (60, v.tykki, äänentoisto, dokumenttikamera) A312 (40, v.tykki, äänentoisto)
A313 (40, tk+v.tykki, äänentoisto) A314 (40, v.tykki, äänentoisto) A317 (40, v.tykki, äänentoisto)
B105 Joukahaisen edusta+käytävä B106 Joukahainen (147, tk+v.tykki, VHS, äänentoisto) B109 (38, VHS, v.tykki+tk)
B155 Karuselli (25, 75"-TV, äänentoisto) B158 KITI (Kirjamo) B159 BYOD (35, v.tykki, äänentoisto)
B161 Ahti (44, tk+v.tykki, äänentoisto) B163 Vellamo (32, v.tykki, äänentoisto) B164 Tapio (72+18+10, muuntojoustavatila)
B166 (37, tk+v.tykki, VHS, induktiokenttä) B167 (32, v.tykki, äänentoisto) B168 BYOD (60, 2x v.tykki)
B169 IT Vipunen (25, v.tykki, tehokoneet) B170 Sampo (60, tk+v.tykki, vesipiste, äänentoisto) B171 Aino BYOD (50, muuntojoustavatila)
B311 (30, tk+v.tykki, äänentoisto) B314 BYOD (27, v.tykki) ICT C3039 cisco
ICT C3041 cisco/IT (25) ICT B1035 TIKO ICT B1038 IT (36)
ICT B1039 IT (36) ICT B2026 (49) ICT B2043 PBL
ICT B2044 elektr. suunn. ICT B3025 (56) ICT B3043 (48)
ICT B3048 trt teoria ICT B3049 trt lab. ICT C0025 ry
ICT C0026 fys. lab. ICT C1031 fys. demo ICT C1032 fys. demo
ICT C2025 kielet ICT C2027 BYOD (36) ICT C2032 PBL/MJ (30)
ICT C2033 PBL/MJ (30) ICT C2034 PBL/MJ (30) ICT C2036 elektr. lab.
ICT C2046 (40) ICT C2051 tietoliik.lab. ICT C3024 sul. lab.
ICT C3027 sul. atk ICT C3031 pelilab. ICT C3033 cisco
ICT C3043a sos ICT C3043b sos ICT C3044 MJ (40)
ICT DELTA, auditorio C1035 (100) ICT MYY, auditorio C1042 (100) ICT OMEGA, auditorio B1041 (78)
ICT SIGMA, auditorio C1039 (78)  



Mimosa Scheduling SoftwareMimosa Scheduling Software Version 6.5.10 (18.1.2018 12:27)