Turun ammattikorkeakoulu
Timetables12.4.2018
lem_2017 (31).mfw  

14: 2.4.2018...8.4.2018

Luokat
MLIITS15 MLIITS16 MLIITS17
PINBOs15 PINBOs16 IB Online (PINBOs17)
Module 1 Module 2 Module 3
Module 3 IB/BA-team MINBOs15 YBINBS15
YBINBS16 YLIKEs17 YYRITS15
YLIKEs16 PKIIN17 PLIITS16 ba
NLIIBS13 juridiikka NLIIBS13 markkinointi NLIIBs13 taloushallinto
NLIIBS13 yrittäjyys PLIITS14 juridiikka NLIITS14 markkinointi
NLIITS14 taloushallinto PLIITS15 juridiikka PLIITS15 markkinointi
PLIITs15 taloushallinto ryhmä 1 PLIITs15 taloushallinto ryhmä 2 PLIITS16 taloushallinto ryhmä 1
PLIITS16 taloushallinto ryhmä 2 PLIITS16 markkinointi PLIITS17A
PLIITS17B PLIITS17C PLIITS17D
PLIITS17E PLIITS17F HAMK
Haaga-Helia Innovation Project - CapStone Premises / tilat KV-viikko
KVTES17 Chemical Engineering KVTEK18 Chemical Engineering PPROMS15 Ympäristötekniikka
NPROMS14 Biomateriaalit ja -prosessit NPROMS14 elintarviketekniikka NPROMS14 Materiaalit
PPROMS15 Biomateriaalit ja prosessit 1 PPROMS15 Elintarviketekniikka PPROMS15 Materiaalitekniikka 1
PPROMs16 PPROMs17A PPROMs17B
NKAHOs12 NPATUS12 Orientoivat LITA
Orientoivat IB AKITIs14 NKITIS12
NKITIS13 NKITIs14 PKITIs15
PKITIs16 PKITIs17 MKITIS16
PRO Huippuvalmennus Oy YKITIs15 YBINBK18
YHYINS16 YKEBIS16 YPROTK18
YPROIS16 YPROIK18 YPROTs15
YPROTS16 YTEJOS16 YTEJOS17
YHYSTS16 Profea Oy SSKKY
Sisustusakatemia TOP-Resurssi Oy VAVA-opintoja: Nanotechnology
VAVA-opintoja: Sustainable Packaging VAVA-opintoja: Yrittäjyyden kipinä VAVA-opintoja: Informaationmuotoilu ja data-analyysin perusteet
VAVA-opintoja: Julkaisun suunnittelu, tekeminen ja kuvankäsittely VAVA-opintoja: Markkinointioikeus Työelämän ohjaustaidot
VAVA-opintoja: Wellness IT Tourism Marketing VAVA-opintoja: Yritysrahoitus VAVA-opintoja: Vero-oikeus
VAVA-opintoja: Tietosuoja ja yksityisyys VAVA-opintoja: Web-sivuston tekeminen ja kuvankäsittely VAVA-opintoja: Internordisk handel och kommunikation
VAVA-opintoja: Experience Management VAVA-opintoja: International Monetary Markets VAVA-opintoja: International Marketing
Vava-opintoja: Event Production VAVA-opintoja: Basics of Big Data Analysis Methods VAVA-opintoja: Basics of Big Data in Business
YAMK aloituspäivä Aasia-opinnot 2017 - 2018 Bioalojen kokouksia
Turku-DI Turku-DI Turku-DI
Eximia Eximia Eximia
Eximia Eximia Eximia
Eximia KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy
KK Valmennuskeskus Oy KK Valmennuskeskus Oy KY-Dealing Oy
LTOP LexKurssit Liiketalouden korkeakouluopintoihin valmentava koulutus maahanmuuttajille
Media-alan ATK Photoshop Media
Primetieto Pääsykokeet Pääsykokeet
Rastor SPL Vesimoduuli
Yliopistovalmennus Oy Osaamistehdas Oy SSKKY
BMABAK18 AMOD Elektroniikka AMOD ICT Services and Projects
AMOD IP Networking AMOD Ohjelmistotekniikka AMOD Tietokonetekniikka
AMOD Tietoliikennetekniikka International Semester, Embedded Systems International Semester, Game Development
International Semester, ICT Projects and Cybersecurity MICTIS15 MICTTS15
NINFOS14 NSOSTK14 NSOSTS14
NTIVIS14E NTIVIS14F NTIVIS14H
NTIVIS14P NTIVIS14S NTIVIS14T
PHAMMS15 PHAMMS16 PINFOS15
PINFOS16 PINFOS17 PSOSTK17
PSOSTK18 PSOSTS15 PSOSTS15A
PSOSTS15B PSOSTS15C PSOSTS16
PSOSTS16A PSOSTS16B PSOSTS16C
PSOSTS16vv PSOSTS17 PTIETS15, TJ
PTIETS15, TL PTIETS16, TJ PTIETS16, TL
PTIETS17, R1 PTIETS17, R2 PTIVIS15E
PTIVIS15F PTIVIS15H PTIVIS15P
PTIVIS15S PTIVIS15T PTIVIS16A
PTIVIS16B PTIVIS16C PTIVIS16D
PTIVIS16E PTIVIS17A PTIVIS17B
PTIVIS17C PTIVIS17D PTIVIS17E
TK Kyberturvallisuuden erikoistumiskoulutus VAIHTO/VAVA Digitalisaatiokurssi (Introduction) VAVA Digitalisation
VAVA Elektroniikan työpaja/ Electronics workshop VAVA Environmental Sensors VAVA ICT Services and Projects
VAVA Linux ja virtualisointi / Linux and virtualization VAVA Logic Design and Automation VAVA Project Management
VAVA Sähköasennukset Moduuli - Fysiikka Moduuli - Capstone
Moduuli - Tuotekehitys  
Opettajat
Ahonen Jarmo Taneli Ahtiainen Sari Asteljoki
Bergman Hilkka Minna Björkberg-Suominen Granholm Patric
Haarto Antti Kari Haajanen Hanna Hänninen
Maria Havia Markku Heikkilä Helenius Juha
Taina Hovinen Hurri Jussi Tapio Jaakkola
Mika Jokinen Ari Jolkkonen Ajaya Joshi
Maarit Järvinen Annika Karppelin Kavander Pirjo
Mari Ketola Kivivuori Jaana Kontio Elina
Kuikka Matti Kulmala Riikka Kuusisto Hannele
Liisa Lehtinen Olli-Pekka Lehtisalo Raimo Lehto
Jari Leppihalme Pia Lindman Loppela-Rauha Sari
Juhana Lounela Ian MacDonald Teppo Mattsson
Eveliina Munukka Niskanen Mikko Maija Nolvi
Anne Norström Juha Nurmio Paavola Jarkko
Jani Pelkonen Lauri Pietikäinen Jarno Pusa
Raimo Pärssinen Querrec Emmanuel Raivonen Virpi
Katja Repo Schleutker Kai Mikko Siitonen
Kaj Sjöblom Skarli Poppy Kaisa Sorsa
Suhonen Mauri Ilari Suominen Liisa Tiittanen
Tolmunen Timo Telle Tuominen Jaana Vaskikari
Virtanen Tero Wirtanen Ahtinen Janne
Al-Bermanei Hazem Aronpää Maija-Liisa Arvola Outi
Arvela Harri Ekman Reijo Ekqvist Jani
Ferm Tiina Gylén Henry Hämölä-Glorioso Leena
Helo Tuomo Huhtinen Ville Immonen
Jumppanen Anne Karhunen Markku Kinos Sirppa
Kirjavainen Hanna Kivinen Outi Kouki Marika
Laakso Tiina Linnossuo Outi Luimula Mika
Luoto Janina Määttä Sanna Mattila Leena
Närvi Laura Nikkanen Juha Ojanperä Tapani
Paalassalo Jari-Pekka Pirinen Liisa Raitoharju Reetta
Rajala Kaarina Ravyse Werner Rikkonen Marko
Ristseppä Heidi Saarenpää Teppo Sandberg Riikka
Slotte Vesa Steinby Paula Suominen Taisto
Syvälahti Anne Tarkkanen Kimmo Väänänen Ossi
Virjonen Heli  
Tilat
A104 Lemminkäisen aula Lemppari Stage A109e Prosessihalli
A109p Prosessihalli A122 Fermentointi A123 Jälkikäsittelytila
A125 Biotekniikan laboratorio A135 Puhdastila A136 Mikrobiologian laboratorio
A140 Tuotekehityskeittiö (biokeittiö) A173 Lemminkäinen (254, tk+2x v.tykki, Blu-ray, äänentoisto, dokumenttikamera) A176 IT Micrococcus (40, v.tykki, tehokoneet)
A177 IT Saccharomycces (50, v.tykki) A206 Laitelabra (ent. Analytiikan laboratorio 1) A211 Analytiikan laboratorio 2
A215 Kemian laboratorio 1 A216 Kemian laboratorio 2 A306 (55, v.tykki, äänentoisto)
A308 (36, tk+v.tykki) A309 (36, v.tykki,äänentoisto) A310 (30, v.tykki, äänentoisto)
A311 (60, v.tykki, äänentoisto) A312 (40, v.tykki, äänentoisto) A313 (40, tk+v.tykki, äänentoisto)
A314 (40, v.tykki, äänentoisto) A317 (40, v.tykki, äänentoisto, dokumenttikamera) Aistinvaraisen arvioinnin tila
B105 Joukahaisen edusta+käytävä B106 Joukahainen (147, tk+v.tykki, VHS, äänentoisto) B109 (38, VHS, v.tykki+tk)
B155 Karuselli (25, 75"-TV, äänentoisto) B158 KITI (Kirjamo) B159 BYOD (35, v.tykki, äänentoisto)
B161 Ahti (44, tk+v.tykki, äänentoisto) B163 Vellamo (32, v.tykki, äänentoisto) B164 Tapio (72+18+10, muuntojoustavatila)
B166 (37, tk+v.tykki, VHS, induktiokenttä) B167 (32, v.tykki, äänentoisto) B168 BYOD (60, 2x v.tykki)
B169 IT Vipunen (25, v.tykki, tehokoneet) B170 Sampo (60, tk+v.tykki, vesipiste, äänentoisto) B171 Aino BYOD (50, muuntojoustavatila)
B311 (30, tk+v.tykki, äänentoisto) B313 BYOD (27, v.tykki) B314 BYOD (27, v.tykki)
ICT C3039 cisco ICT C3041 cisco/IT (25) ICT B1035 TIKO
ICT B1038 IT (36) ICT B1039 IT (36) ICT B2026 (49)
ICT B2043 PBL ICT B2044 elektr. suunn. ICT B3025 (56)
ICT B3043 (48) ICT B3048 trt teoria ICT B3049 trt lab.
ICT C0012 HT ICT C0014 HT ICT C0026 fys. lab.
ICT C1031 fys. demo ICT C1032 fys. demo ICT C2025 kielet
ICT C2027 BYOD (36) ICT C2032 PBL/MJ (30) ICT C2033 PBL/MJ (30)
ICT C2034 PBL/MJ (30) ICT C2036 elektr. lab. ICT C2046 (40)
ICT C2051 tietoliik.lab. ICT C3024 sul. lab. ICT C3027 sul. atk
ICT C3031 pelilab. ICT C3033 cisco ICT C3036 cisco
ICT C3043a sos ICT C3043b sos ICT C3044 MJ (40)
ICT DELTA, auditorio C1035 (100) ICT MYY, auditorio C1042 (100) ICT OMEGA, auditorio B1041 (78)
ICT SIGMA, auditorio C1039 (78)  



Mimosa Scheduling SoftwareMimosa Scheduling Software Version 6.5.10 (12.4.2018 11:45)